Votka Ananas Kokteyli Nasıl Yapılır?

0
310
görüntülemeler

Votka ananas kokteyli nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Votka ananas kokteyli nasıl hazırlanır? Votka ile yapılabilecek kokteyller, evde yapılabilecek votka tarifleri, hızlı, çabuk kokteyl tarifleri


Votka kokteylleri hem malzeme hem de kolaylık açısından evlerde en çok yapılan tariflerdir. Votka hemen hemen her meyve suyuyla iyi gitse de bazı kombinasyonlar oldukça fazla tercih ediliyor. Votka-ananas da bunlardan biri.

Votka Ananas kokteylinin iki farklı versiyonu bulunuyor. Birinci versiyonu smoothie gibi yapabileceğiniz tarif. Bu versiyonu yapabilmeniz için dilimlenmiş ananas ve katı meyve sıkacağı/smoothie makinası yeterli. Smoothie kokteyl versiyonunda normal tarife göre daha fazla votka koyabilirsiniz. Örneğin normal bir votka kokteyline 45ml votka koyabilirken, smoothie versiyonuna 60ml’e kadar votka koyabilirsiniz.

İkinci versiyonu da standart ananas suyu versiyonu. Bunu da marketten alabileceğiniz standart ananas suyuyla uygulayabilirsiniz. Bunun için istediğiniz oranda ananas suyu ve votkayı karıştırmanız yeterli.

Biz tarifimizde ilk versiyonu uygulayacağız.

Kokteyl nasıl yapılır?

Porsiyon
1 servis

Aktif Süre
2 dakika

Toplam Süre
2 dakika


İÇİNDEKİLER

  • 45 ml votka(tercihen 60 ml’e kadar çıkabilirsiniz)
  • 5 ml tekila veya 15 ml cin
  • 1 dilimlenmiş ananas
  • Tercihen 1 adet kiwi
  • Tercihen 1 adet sıkmalık portakal

NASIL YAPILIR?

  1. Bütün malzemeleri bir katı meyve sıkacağına atın ve iyice öğütün. Soğuk isterseniz ve makinanız buz kırıyorsa içine buz da ekleyebilirsiniz. Daha sonra servis edeceğiniz bardağı yarısına kadar doldurun.
  2. Üstüne votkanızı ekleyin. Dilerseniz 5ml tekila veya 15 ml cin ekleyebilirsiniz.
  3. İyice karıştırın.
  4. Dilimlenmiş ananas ile servis edin.

Afiyet olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here