The Black Heart, Kara Kalp Kokteyli Nasıl Yapılır?

0
323
görüntülemeler

The black heart kokteyli, incir kokteyli, incirli kokteyl nasıl yapılır? İncir votka, meyveli kokteyl nasıl hazırlanır? İncir votka, siyah votka, malzemeleriyle kokteyl tarifi


The Black Heart kokteyli yurt dışında özellikle Cadılar Bayramında sıkça yapılan bir kokteyl türüdür. İsmini renginden alır. Rengi kokteyli özel yapan esas unsurdur. Kokteyldin ana iki malzemesi siyah votka ve incirli votkadır. Bu iki votka türünde ne yazık ki çok fazla çeşit bulamayabilirsiniz. Hele ki Türkiye’de bu tarifi yapmak isterseniz, malzemeleri bulmanız epey zor olacaktır.

Yapacığınız kokteylin olmazsa olmaz malzemesi üstte de dediğimiz gibi black yani siyah votkadır. Üretim tekniğibe ve rengin elde edilişine göre pek çok çeşit siyah votka bulmak mümkündür. Bazı siyah votkalar yalnızca renklendirilmiş standart votkayken, bazıları rengini içine eklediği çeşitli otlardan almaktadır. Orjinal tarifle aynı tadı elde etmek isterseniz, içinde hint helvası denilen “catechu” otundan üretilmiş votkayı kokteylinizde kullanın. Bu votka normal votkaya göre biraz daha aromatik ve içimi kolaydır.
Peki kokteyl nasıl hazırlanıyor?

Porsiyon
1 servis

Hazırlama Süresi
5 dakika


İÇİNDEKİLER

  • 1/2 ounce Black Vodka (like Blavod)
  • 1/2 ounce Fig Vodka (like Figenza)
  • 1 1/2 ounce Creme de Cassis
  • 1 Dash of Dry Vermouth

1 ounce’u 30ml olarak kabul edebilirsiniz.


NASIL YAPILIR?

  1. Kokteyli yaparken Martini shakerını tercih edin. Bütün malzemeleri bol buzla shakerın içine koyun. En az 20 saniye çalkalayın.
  2. Süzerek Martini bardağında servis edin.
  3. Süslemek için incir kullanabilirsiniz. Bulabiliyorsanız küçük bir inciri ortadan ikiye keserek bardak kenarına saplayın.

Afiyet olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here